VICHY Idealia Нежна нега на кожата за енергија за нормална до комбинирана кожа, 50 мл

VICHY Idealia Нежна нега на кожата за енергија за нормална до комбинирана кожа, 50 мл
2.022,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019452C
favorite_border

Опис на производот

Комплекс на десетина плочки: ферментиран екстракт од црн чај и аденозин во комбинација со полифеноли кои содржат екстракт од боровинки од антиоксидантна активност и Vichy минерализирана топлинска вода во формула која го подобрува сјајот на кожата.
Идеален квалитет на кожата: дневна нега за мазна, светла, наполнета со енергија кожа *истовремено делува на рамномерен тен, природна сјајност и површина на кожата (фини брчки, пори) за долготрајни резултати, дури и во случај на замор. Ситните брчки и порите значително се намалуваат.

  • Долготрајна светлост на кожата. Дури и тен. Тесни пори. Нежни брчки
  • Кај жени со присутен замор, нерамномерен тен без сјај, видливи пори и мали брчки
  • За чувствителна кожа
  • Хипоалергено
  • Тестирано под дерматолошки надзор
  • 24-часовна хидратација*

*Кожата изгледа како да е исполнета со енергија.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Isononyl Isononanoate, Polysorbate 20, Niacinamide, Dimethicone, Propanediol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryldimethyltauramide,  Bht - C13-14 Isoparaffin, Ci 17200, Ci 15985, Triethanolamine, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Adenosine, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Laureth-7, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Polyacrylamide, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidene Chloride Copolymer, Parfum.

Употреба: нанесете наутро на исчистена кожа самостојно или после Idéalia серум.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се