VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега со СПФ 25, 50 мл

VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега со СПФ 25, 50 мл
3.080,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048043C
favorite_border

Опис на производот

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.

Дневна нега против стареење со широк спектар на заштита UVA + UVB. Комбинација од биопептид, биолошки инженерски протеин извлечен од грашок и витамин Cg, антиоксиданс познат по својот избелувачки ефект. Заштита со широк спектар СПФ 25 како би ја заштитиле кожата од знаците што се резултат на губење на колаген и други фактори кои влијаат на квалитетот на кожата.

  • Измазнува брчки
  • Делува на дамки и пигментација
  • Ги преобликува контурите на лицето
  • За чувствителна кожа
  • Тестирано под дерматолошки надзор

Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, исплакнете веднаш.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Glycerin - Octocrylene - Homosalate - Ethylhexyl Salicylate - Dimethicone - Silica - Butyl Methoxydibenzoylmethane - Peg-100 Stearate - Glyceryl Stearate - Glycolic Acid - Stearic Acid - Dicaprylyl Carbonate - Steareth-100 - Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer - Sodium Hydroxide - Sodium Hyaluronate - Myristic Acid - Cyclodextrin - Palmitic Acid - Phenoxyethanol - Phenylethyl Resorcinol - Guanosine - Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate - Ascorbyl Glucoside - Tocopherol - Caprylyl Glycol - Trisodium Ethylenediamine Disuccinate - Xanthan Gum - Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate - Pisum Sativum Extract / Pea Extract - Parfum / Fragrance

Употреба: зголемете ја ефикасноста на вашата рутина за нега на кожата со едноставни совети за апликација. Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.

  • Примена

Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор. 

  • Зацврстување и подигнување

Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце

  • Третман на вратот

Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се