VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler Чиста хијалуронска киселина, 30 мл

VICHY Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler Чиста хијалуронска киселина, 30 мл
2.787,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050983C
favorite_border

Опис на производот

Прогресивен ефект на пополнување со 1.5% чиста хијалуронска киселина.

  • Пополнува брчки и тенки линии
  • И дава на кожата густина
  • Без мирис
  • За чувствителна кожа
  • Хипоалергено
  • Со Vichy вулканска вода

Моќна формула која интензивно ја хидрира кожата и го намалува изразениот изглед на знаците на стареење предизвикани од губитокот на хијалуронска киселина во епидермисот и ослабување на потпорната структура на кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water/Eau, Glycerin, hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Secale Cereale Seed Extract/Rye Seed Extract, Calcium Pantothenate, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Ascorbyl Glucoside, Disodium Edta, Pentylene Glycol.

Употреба: нанесете наутро и навечер пред нанесување на крема за лице. Лесно притиснете го апликаторот, прецизно дозирајќи 2-3 капки серум на дланката. Со врвовите на прстите нанесете на чисто и суво лице. Размачкајте по целото лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се