VICHY Neovadiol Phytosculpt Крема за нега на врат и контури на лице, 50 мл

VICHY Neovadiol Phytosculpt Крема за нега на врат и контури на лице, 50 мл
2.550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046049C
favorite_border

Опис на производот

Иновација: Neovadiol PHYTOSCULPT, прва Vichy нега за зацврстување на кожата на вратот и преобликување на контурите на лицето.

Врат: подобрен тонус и густина на кожата на вратот и деколтето – го преобликува и подига. Пеобликува лице – затега и дефинира контури на лицето.

После 4 часа: ефикасност кај зацврстување на лицето*, Методологија на мерење на сложеност на кожата 4 часа после нанесување кај 40 жени помеѓу 40 и 65 години.

После 8 недели: ефикасност во преобликување**. Клиничка студија под надзор на дерматолог на 48 жени во текот на 8 недели. ** Симулација на просечен ефект добиен од клинички мерења на 48 жени во текот на 8 недели.

Резултатите можат да варираат од една личност до друга.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Glycerin— Cyclohexasiloxane - Dipropylene Glycol — Dimethicone — Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol — Zea Mays Germ Oil/ Corn Germ Oil - Elaeis Guineesis Oil/ Palm Oil- Alcohol Denat. — Butyrospermum Parkii Butter/ Shea Butter— Glyceryl Stearate. — Propylene Glycol-  Peg-100-Stearate - Cetyl Alcohol- Cera Alba /Beeswax — Myristyl Myristate — Prunus Amygdalus Dulcis Oil / Sweet Almond Oil - Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid — Adenosine — Methyldihydrojasmonate — Pentaerythrityl Tetra—Di—T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate — Phyimatosorus Grossus Leaf Extract— Sodium Hyaluronate — Trisodium Ethylenediamine Disuccinate — Cetyl Palmitate - Citric Acid- Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer-Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate — Caprylyl Glycol — Isohexadecane — Myristic Acid— Palmitic Acid — Polysorbate 80 — Propanediol. — Sorbitan Oleate — Sorbitam Tristearate —Stearic Acid — Polysilicone-11 - Ci 15985 / Yellow 6— Phenoxyethanol — Parfum/ Fragrance.

Употреба: загрејте ја кремата помеѓу дланките, нанесете обилно на двете страни на вратот и лицето. Применете движења за масажа додека не се впие целата количина.

Хипоалергено, испитано под дерматолошки надзор. ЕДИНСТВЕНА ТЕКСТУРА.

Дневна нега за цврста кожа во текстура на балсам за масажа. На 32°C во допир со кожата, текстурата се впива и на кожата и овозможува идеална масажа на вратот и контурите на лицето. Кога ќе се излади, текстурата се претвора во слој кој ја подига и зацврствува кожата.

  1. Чекор 1- Нанесување: нанесете ја кремата со десната рака на левата страна на вратот користејќи кружни движења од средината на вратот кон вилицата. Повторете ја оваа постапка со другата страна на вратот.
  2. Чекор 2- Утапкување: со двете раце нежно штипкајте ја кожата од средината на образите кон надворешните делови на лицето.
  3. Чекор 3- Впивање: користејќи ги двете раце, измазнете ја областа под брадата и долж вилицата, со цврст притисок од средината кон надвор. Завршете ја апликацијата со притискање на долниот дел од брадата нагоре за 5 секунди.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се