VITALIA Колаген напиток во прав, 120 г

VITALIA Колаген напиток во прав, 120 г
303,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046764C
favorite_border

Опис на производот

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.
Редовната консумација на колагенските напитоци придонесува за видливи бенефити на кожата, обезбедувајќи 6 г колаген на порција.

Collagen Body е вкусен кремаст напиток со неутрална арома, кој го помага подмладувањето на кожата, истовремено поддржувајќи го здравјето на коските и нивната цврстина. Тоа се должи на присуството на биоактивни пептиди од колаген во комбинација со магнезиум. Додадениот Витамин Ц дополнително ја стимулира синтезата на колагенот.

  • 6 г колаген по порција
  • Висока количина на протеин
  • Без додаден шеќер
  • Високо количество на растителни влакна
  • Збогатено со магнезиум и витамин Ц

Нето-тежина: 120 г

Содржина

Состав: хидролизиран говедски колаген, растителни влакна, витамин Ц (аскорбинска киселина) , тримагнезиум дицитрат, арома.

Алергени: може да содржи траги од соја, сусам, јаткасто овошје, млеко и кикирики.

Употреба: 2 лажички (8 г) се раствараат со 200 мл ладна вода, млеко, чај или сок. Препорачаната доза не смее да се пречекори*. Додатокот на исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придружувате кон урамнотежена и разновиднa исхрана и здрав начин на живот.
*Преголем внес на колаген може да предизвика надувување и киселини во желудник. Кај лица со семејна историја на камен на бубрег да се консумира со внимателност бидејќи ризикот за развивање камен е поголем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се