VITALIA Овесна каша со карамел и чиа, 60 г

VITALIA Овесна каша со карамел и чиа, 60 г
28,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043064C
favorite_border

Опис на производот

Барате нешто брзо, вкусно, здраво а истовремено и практично за појадок?

Новите Виталиа овесни каши се подготвуваат за 2 минути со малку млеко, вода или јогурт и многу уживање.
Збогатени со Б витамини, Виталиа овесните каши го снабдуваат организмот со потребните хранливи материи за успешно функционирање на метаболитичките процеси и мозочната функција.

Сакате вкус на карамела? Овесната каша со чиа и карамел е направена со уникатен рецепт без додаден шеќер. Со само 0.3 г шеќер по порција, претставува совршен оброк за регулирање на шеќерот во крвта и одржување на телесната тежина.

  • Без додаден шеќер
  • Веган
  • 85% интегрални овесни снегулки
  • Суперхрана чиа
  • Богата со растителни влакна
  • Ниско ниво на заситени масти

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 85%, пченкарен скроб, малтодекстрин, семки од чиа 2%, арома, готварска сол, витамини (тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, пантотенска киселина, ниацин, биотин), засладувач: стевиол гликозиди.

Алергени: производот содржи глутен. Може да содржи траги од сусам, јаткасти плодови, млечни производи и кикирики.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се