VITALIA Пробиотско колаче со млечен какао прелив, темно чоколадо и лешник, 55 г

VITALIA Пробиотско колаче со млечен какао прелив, темно чоколадо и лешник, 55 г
36,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
052528C
favorite_border

Опис на производот

Нова генерација на функционална ужина - Пробиотско колаче со темно чоколадо, надополнето со ароматичната крцкавост на лешникот кое ќе ви ги задоволи нутритивните потреби за енергетски ден.
Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери.

Со својата уникатна рецептура, новата линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Препорачана употреба: 1-2 пробиотски колачиња

Нето-тежина: 55 г

Содржина

Состав: овесни снегулки 50%, прелив од млечен какао крем 15% (засладувач: малтитол, обрано млеко во прав, палмино масло, какао маса, емулгатор: соја лецитин), олигофруктозен сируп, палмино масло, масло од канола, омекнувач: глицерол, сорбитол, парчиња темно чоколадо 3.5% (засладувач: изомалт и стевиол гликозид, какао путер, какао маса, какао прав, емулгатор: соја лецитин, арома), растителни влакна, какао во прав, лешник 1,5%, пробиотски микс (Lactobacillus Bulgaricus, Streptococcus Thermophilus, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Bifidum, инулин), емулгатор: соја лецитин, арома, готварска сол. Темното чоколадото содржи мин. 60% какао делови.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се