VITALIA Протеински крем намаз со кикирики и какао, 200 г

VITALIA Протеински крем намаз со кикирики и какао, 200 г
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052538C
favorite_border

Опис на производот

 

Овој сладок намаз е направен од кремаст путер од кикирики во комбинација со нискомаслено какао и малку сол.

Додадовме малку стевиа (нискокалоричен природен засладувач) за да ја задржиме сладоста и го збогативме со протеини од грашок и наут за дополнителни здравствени придобивки.

  • Мазна текстура и богат вкус на какао
  • Веган/Посно
  • Без додаден шеќер
  • Извор на протеин
  • Без палмино масло
  • Богато со растителни влакна

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: путер од кикирики (печени кикирики, хималајска сол), хидрогенизирано растително маслo (шеа, канола и соја масло), засладувачи (изомалт и стевиол гликозид), какао во прав со намалена масленост, протеин од наут и грашок, емулгатор: соја лецитин.

Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Алергени: производот содржи кикирики и соја. Може да содржи траги од останати јаткасти плодови, кикирики и млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се