YAKSO Органски тамари сос, 125 мл

YAKSO Органски тамари сос, 125 мл
142,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031780C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски тамари сос
  • Органски сертифициран производ
  • Yakso Тамари сосот е јапонски сос за готвење подготвен од ферментирана соја
  • Ферментацијата се прави со који култура и се одвива 1,5 години

Нето-тежина: 125 мл

Содржина

Состојки: 39% соја*, вода, морска сол, aspergillus oryzae*.
*од органско производство.

Да се чува на собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се