YOUNG DERM Лосион за чистење на масна и проблематична кожа 150 мл

YOUNG DERM Лосион за чистење на масна и проблематична кожа 150 мл
132,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006964C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменет за темелно чистење и одржување на младешка и проблематична кожа, во текот на целиот ден. Длабински ги отстранува нечистотиите од порите на лицето, кои се еден од причинителите за создавање на акни
  • Содржи екстракт од Алое Вера која го помага смирувањето на црвенилото, а со тоа го подобрува здравиот изглед на кожата
  • Млечната киселина е позната по своите хидратантни својства и благиот пилинг ефект на кожата

Пакување: 150 мл

Содржина

Начин на употреба: нанесете неколку капки од лосионот на памукче и поминете ја површината на лицето и вратот, наутро и навечер.

За кого се препорачува: за кожа со акни и изразена себореја, папули и пустули.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се