YOUNG DERM Подлога за шминка, за комбинирана и масна кожа (бр. 5), 50 мл

YOUNG DERM Подлога за шминка, за комбинирана и масна кожа (бр. 5), 50 мл
102,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019457C
favorite_border

Опис на производот

  • Eстетски ги прикрива проблематичните делови на кожата. За таа намена, постојат две нијанси на бои бр. 5 и бр. 6 во зависност од тенот на потрошувачот
  • Young Derm подлогите делуваат и заштитно на кожата од надворешните влијанија, и не дозволуваат да дојде до прекумерно губење на влагата од кожата. На тој начин кожата го задржува природниот и негуван изглед во текот на целиот ден
  • Збогатени се со екосертифициран екстракт од камилица и бисаболол, (активна компонента од маслото од камилица), кои имаат смирувачко дејство врз кожата т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација
  • Содржат природен УВ филтер, кој ја заштитува кожата од несаканото дејство на сончевите зраци – создавањето на штетни слабодни радикали во кожата, кои предизвикуваат предвремено стареење на истата
  • Содржи глина која има високо апсорбирачко дејство, па го впива вишокот на мрснотија од кожата и ги суши акните. На тој начин се подобрува целокупниот здрав и негуван изглед на кожата

Пакување: 50 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се