ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кинин, 200 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут и опаѓање на косата со кинин, 200 мл
197,00 ден.
138,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041740C
favorite_border

Опис на производот

Здраве Актив стимулирачки шампон против првут со екстракт од кората на дрвото кинин и моќна формула за чистење со три актив комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки акции - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првут.

Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалува нервоза и непријатност.

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Екстрактот од кората на кинин дрво има исклучително стимулирачки и зајакнувачки својства. Тој е ефикасен против опаѓање на косата, со тоа што ја подобрува ѝроциркулацијата преку стимулирање на метаболизмот на кожата на главата и косата. Нанесен локално на скалпот успешно го стимулира растот на косата, правејќи ја силна и здрава.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropil betaine, ammonium lauryl sulfate, decyl glucoside, acrylates copolymer, peg-18 glyceryl oleate/cocoate, zinc pyrithione, tridecyl salicylate, panthenol, polyquaternium 7, parfum, peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, cinchona pubescens bark extract, caffeine, retinyl palmitate, citric acid, sodium hydroxide, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone.

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се