ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со екстракт од алги, 200 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со екстракт од алги, 200 мл
197,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041738C
favorite_border

Опис на производот

Здраве Актив шампон против првут со екстракт од алги за секој тип на коса, со моќна формула за чистење со три актив комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropil betaine, ammonium lauryl sulfate, acrylates copolymer, decyl glucoside, zinc pyrithione, peg-18 glyceryl oleate/cocoate, tridecyl salicylate, panthenol, peg-7 glyceryl cocoate, peg-12 dimethicone, parfum, limonene, linalool, aloe barbadensis extract, guar hydroxypropiltrimonium chloride, citric acid, sodium hydroxide, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, ci 47005.

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се