ZDROVIT Парасофтин пилинг чорапи

ZDROVIT Парасофтин пилинг чорапи
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040023C
favorite_border

Опис на производот

Чорапите Парасофтин претставуваат иновативно решение за ефикасна нега на кожата на стапалата. Во зависност од степенот на оштетување на стапалата, активните состојки продираат длабоко и го омекнуваат здебелениот површински слој на кожата.

Комплексот од растителни екстракти, уреа и алантоин ја хидрира сувата кожа, ја помага регенерацијата и има ефект на мазнење и омекнување. AHA и BHA киселините го стимулираат процесот на обнова и ефикасна регенерација на кожата.

Внимателно избраните состојки обезбедуваат интензивна хидратација на нозете, давајќи им мазен, чист и префинет изглед со видлив ефект после 7 дена од употребата.

Пакување: 1 пар чорапи (универзална големина) + активна супстанција во форма на гел 40 мл (2 x 20 мл во секој чорап)

Содржина

Начин на употреба:
1. Не треба да имате накит или лак на ноктите на нозете.
2. Измијте ги стапалата, потоа исушете ги внимателно.
3. Исечете го пакувањето и внимателно и рамномерно распоредете ја течноста во двете чорапи.
4. По 60–90 минути отстранете ги чорапите натопени со течност, и темелно исплакнете ги нозете со вода и сапун.
5. Во зависност од состојбата на Вашата кожата, процесот на ексфолијација (лупење на здебелените делови на кожата) ќе започне по 4–7 дена и ќе потрае уште 3 до 5 дена.
6. За да останат Вашите стапала мазни и нежни, може да ја повторувате постапката на секои 30 дена

Производот е наменет за еднократна употреба и треба да се искористи веднаш по отворањето на кесичките. По употреба фрлете ги чорапите. Користете го производот во согласност со упатствата за употреба.

Постапката може да се повтори најрано по 30 дена од претходната употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се