ABOPHARMA Цинк + витамин Ц таблети за џвакање, 30 таблети

ABOPHARMA Цинк + витамин Ц таблети за џвакање, 30 таблети
130,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
008520C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Цинк со витамин Ц за нормална функција на имунолошкиот систем

  • Со вкус на ананас и лимон                                                               
  • Без шеќер со засладувач                                                 

Бидејќи организмот сам не создава цинк и витамин Ц, се препорачува да се земаат како додаток на исхраната, посебно во услови на надворешни оптоварувања (на пример, во период на настинки).

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состојки: сорбитол, скроб, Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), хидрогенизирани растителни масти (репка), киселина: лимонска киселина, цинк цитрат, арома, средство за одделување на магнезиумови соли од масни киселини, засладувач: аспартам, ацесулфам К, боја: рибофлавин, фенилаланин.

Употреба: По една таблета за џвакање на ден. Оставете ја таблетата да се раствора во уста или пак џвакајте ја.

Една таблета Zink-Vitamin C покрива 50% од препорачано дневно внесување за цинк и 75% од препорачано дневно внесување за Витамин Ц. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се