ABOPHARMA Жалфија со витамин Ц бонбони

ABOPHARMA Жалфија со витамин Ц бонбони
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005657C
favorite_border

Опис на производот

  •   Благопријатни за уста и грло
  •   Без шеќер
  •   Со засладувачи

Жалфија бонбоните содржат екстракт и есенцијални масла од жалфија, билка со благ, пријатен вкус позната со векови и витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

Содржина

Состав:

1 бонбона содржи:

                                        ПДВ*

Витамин Ц    12.6 мг      15.8%

Состојки: засладувачи: исомалт, аспартам*, ацесулфам К, екстракт од жалфија 2.8%, витамин Ц, киселина

Употреба: Препорачуваме 6 до 7 бонбони на ден, со што се покриваат дневните препорачани дози од витамин Ц.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се