AKVABENT Активен кислород спреј 200 г

AKVABENT Активен кислород спреј 200 г
489,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
015152C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Препаратот е дезинфекционо средство на база на активен кислород кој ефикасно дејствува на грам позитивни и грам негативни бактерии вируси и габички. Поради тие својства, активниот кислород има значајна примена во козметиката за третман на кожата на лицето и телото (акни, мозолчиња), дезинфекција после депилација, после третман во солариум и со ласер, за третман на изгореници од сончање, за третман на кожа после бричење, за дезинфекција на нозе и обувки со што се отстранува непријатниот мирис кој е последица на присуството на бактерии и габички.

Активниот кислород негува, освежува и го подобрува обновувањето на површинскиот слој на кожата на лицето.

После третманот кожата станува посвежа и изгледа помладо.

Пакување: 200 г

Содржина

Состав: активна компонента - активен кислород 0.04%.

Не содржи конзерванси и парфем, не пече и не пени.

Употреба: се нансува со прскање на саканото место, минимум 4 пати дневно во траење од 10-15 минути

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се