ALKALOID БиоКрил Актив 500 мг, 30 гел капсули

ALKALOID БиоКрил Актив 500 мг, 30 гел капсули
397,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034767C
favorite_border

Опис на производот

БиоКрил Актив е диететски додаток во исхраната. Масните киселини омега 3 од криловото масло помагаат за регулирање на нивото на холестерол во крвта и придонесуваат за нормално функционирање на срцето и на крвните садови.

  • Заштита од срцеви заболувања и од атеросклеротични промени
  • Дејствува позитивно врз намалување на вкупниот холестерол и на LDL-фракцијата (лошиот холестерол)
  • Дејствува превентивно врз HDL-фракцијата (добриот холестерол)

Пакување: 30 гел капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи 500 мг крилово масло, кое содржи 225 мг фосфолипиди од крил.

Употреба: 1 капсула дневно по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се