ALKALOID Кафетин 250 мг

ALKALOID Кафетин 250 мг
68,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023931C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Кафетин е комбиниран аналгетик. Кафетин се употребува за ублажување болка од различно потекло, како на пример главоболка, забоболка, мигрена, невралгија, ишијалгија, мускулна болка, постоперативна, посттрауматска и менструална болка.

Пакување: 12 таблети

Содржина

Состав:

  • Paracetamol 250 мг
  • Propyphenazone 210 мг
  • Caffeine 50 мг
  • Codeine phosphate sesquihydrate 10 мг

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се