Аминалон 250 мг, 100 таблети

Аминалон 250 мг, 100 таблети
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052037C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Храна за посебни медицински намени

Aminalon е диететски производ - храна за посебни медицински намени, наменет за диететско регулирање кај повозрасни лица при состојби на анксиозност, стрес, регулирање на спиење, подобрување на меморија и расположение и други нарушувања на конгнитивните функции, како и подобрување на моторните и говорните функции после мозочен удар или повреда на мозокот или черепот.

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав: една (1) таблета содржи:

Гама амино бутерна киселина 250 мг

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден, редовно, без прекинување на третманот или во согласност со препораките на лекарот.

Се зема пред јадење.

  • Возрасни: 2 -5 таблети три пати на ден (1.5-3.75 г/на ден)
  • Деца над 3 години: 1-2 таблети три пати на ден (1-2 г/на ден)
  • Деца од 4-6 години: 2-4 таблети три пати на ден (2-3 г/на ден)
  • Деца постари од 7 години: 4 таблети три пати на ден (3 г/на ден)

Предупредување: производот не е наменет за бремени жени и доилки. Ако имате дијагностицирано некое заболување и земате лекови (особено лекови за епилепсија, анксиозност и инсомнија) или други доддатоци на исхрана, пред употреба на ГАБА, консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт. Да не се користат истовремено други производи кои содржат ГАБА. Да не се консумира алкохол. Потребно е посебно внимание по земање на производот, при возење или ракување со машини, бидејќи производот предизвикува поспаност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се