BABY BOO Купка за тело и коса со масло од семе од памук, 200 мл

Baby Boo Cottonseed hair&body wash baby & kids care, sampon i kupka za telo i kosa so maslo od seme od pamuk
BABY BOO Купка за тело и коса со масло од семе од памук, 200 мл
629,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053809C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За нега на бебиња и деца
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи сулфати, бои, парабени, фталати и конзерванси што ослободуваат формалдехид

Блага, хранлива купка за нега на тело и коса, збогатена со масло од семе од памук.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состојки: вода, масло од сончогледово семе (органско), натриум кокоамфоацетат, лаурил глукозид, глицерин, натриум хлорид, натриум кокоил глутамат, натриум лаурил глукоза карбоксилат, кокамидопропил бетаин, масло од сладок бадем (органско), масло од семе од памук, масло од семе на јојоба, екстракт од цвет на камилица, ксантан гума, феноксиетанол, етилхексилглицерин, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, лимонска киселина, токоферил ацетат, парфем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се