BABY BOO Лосион за тело со шеа путер, 200 мл

Baby Boo shea butter body lotion baby & kids care, losion za telo so shea puter
BABY BOO Лосион за тело со шеа путер, 200 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053807C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За нега на бебиња и деца
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени, силикони, бои, минерални масла и алергени

Хидратантен лосион за нега, омекнување и заштита на чувствителната кожа, збогатен со шеа путер.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состојки: вода, масло од сончогледово семе (органско), каприлик/каприк триглицериди, шеа путер (органски), маслиново масло (органско), глицерин, глицерил стеарат цитрат, масло од сладок бадем (органско), масло од семе на памук, екстракт од мед (манука), цера алба, токоферил ацетат, цетил алкохол, феноксиетанол, етилхексилглицерин, ксантан гума, карбомер, натриум хидроксид, парфем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се