BECUTAN Sensitive Маст со рибино масло, 25 мл

BECUTAN Sensitive Маст со рибино масло, 25 мл
189,00 ден.
142,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052447C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Маста Becutan Sensitive содржи рибино масло богато со витамин А, неопходен за правилно формирање на епидермисот и одржување на физиолошката функција на кожата. 

Се препорачува за:

  • Нега и заштита на бебешката кожа
  • Заштита на кожата од појава на осип и иритација во пределот на пеленската регија
  • Нега на кожа склона кон сушење, пукање и лупење
  • Превенција од појава на црвенило по кожата
  • Нега на кожата по сончање

Пакување: 25 мл

Содржина

Состав: петеролатум, Cod Liver масло, парафинум ликвидум, феноксиетанол, етилхексил глицерин, токоферол, лецитин, аскорбил палмитат, глицерил стеарат, глицерил олеат, лимонска киселина, парфем.

Употреба: маста се нанесува на чиста и сува кожа, во тенок слој, со благо втривање 2-4 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се