BIOAGROS Нудли од брашно од корен на коњак, 275 г

BIOAGROS Нудли од брашно од корен на коњак, 275 г
129,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045464C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен
  • Погодно за вегани
  • Без пченица, масти и шеќер
  • Извор на влакна
  • Подготовка за 2 минути

Нудлите се подготвени од органско брашно од корен на коњак, кое се користи со векови во исхраната во Јапонија. 

Нето-тежина: 275 г

Содржина

Не содржат пченица, а имаат ниска калориска вредност, само 9 kcal на 100 г производ, претставуваат извор на влакна. Нудлите се погодни за корисници со целијакија, бидејќи не содржат глутен, масти и сол, а погодни се и за вегани и вегетаријанци. Брашното од корен на коњак само по себе има неутрален вкус, но заедно со останатите состојки апсорбира вкусови, што резултира со вкусен и здрав оброк.

Состојки: пречистена вода, мешавина од коњак (брашно од корен на коњак, овесни влакна).

*Од органско производство.

Подготовка: сварете ги нудлите, а потоа плакнете ги со ладна вода и додадете сос по вкус.

Како втор начин на подготовка може да биде и вриење или печење во нелеплив сад 5 минути, заедно со состојки избрани по Ваша желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се