BIOAGROS Органски шпагети од брашно од корен на коњак во прав, 275 г

BIOAGROS Органски шпагети од брашно од корен на коњак во прав, 275 г
155,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036806C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани и вегетаријанци
  • Без глутен
  • Готови за 2 минути
  • Само 9 kcal на 100 г производ
  • Без пченица, масти и шеќер
  • Ниско количество енергија
  • Извор на влакна

Шпагетите се подготвени од органско брашно од корен на коњак, кое се користи со векови во исхраната во Јапонија. Шпагетите се погодни за лица со целијакија, бидејќи не содржат глутен, масти и сол, а погодни се и за вегани и вегетаријанци.

Нето-тежина: 275 г

Содржина

Не содржат пченица, а имаат ниска калориска вредност, само 9 kcal на 100 г производ, претставуваат извор на влакна. Брашното од корен на коњак само по себе има неутрален вкус, но заедно со останатите состојки апсорбира вкусови, што резултира со вкусен и здрав оброк.

Состојки: пречистена вода, брашно од корен на коњак, овесни влакна. Од органско производство.

Подготовка: сварете ги шпагетите, а потоа плакнете ги со ладна вода и додадете сос по вкус.

Како втор начин на подготовка може да биде и вриење или печење во нелеплив сад 5 минути, заедно со состојките избрани по Ваша желба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се