BIODERMA Nodé K Емулзија 100 мл

BIODERMA Nodé K Емулзија 100 мл
1.041,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034306C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Nodé K Concentré - Спречува повторно појавување плаки и интензивно смирува.

Интензивно ги елиминира сувите плаки и спречува нивно повторно појавување, како резултат на комбинираното дејство на гликолна и салицилна киселина, силни кератолитички агенси. Присуството на шеа путер овозможува емолиентен ефект, а пак зантален екстрактот има смирувачко дејство и го намалува чешањето. Природниот D.A.F комплекс го зголемува прагот на толеранција.

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на сув скалп (или тело) и оставете да дејствува 15 минути или подолго. Потоа исплакнете и шампонирајте со Nodé K шампонот. Избегнувајте контакт со очите.

Интензивен третман за скалп со чешање (3 недели): Миење на косата 2 пати неделно. Третман на одржување: За да се продолжи ефикасноста се користи два пати месечно. Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.

Во случај на интензивно црвенило користете го поретко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се