BIODERMA Photoderm Матирачка крема за кожа склона кон акни, со СПФ 30, 40 мл

BIODERMA Photoderm Матирачка крема за кожа склона кон акни, со СПФ 30, 40 мл
1.054,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025036C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13

  • За кожа склона кон акни

Ексклузивна фотозаштита со двојно дејство. Превенира појава на акни и неправилности со помош на Fluidactiv™ патентот кој биолошки го регулира квалитетот на себумот. Овозможува оптимална УВА/УВБ заштита од сончевата радијација и ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетките и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата:  Cellular Bioprotection™ биолошки патент.

  • Долготраен мат ефект
  • Не остава масни ниту бели траги
  • Безбојно после апликација
  • Фотостабилно

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: Нанесете неколкупати во текот на денот пред изложување на сонце. Повторете ја постапката, особено после пливање, триење или спорт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се