BIOFAR Калциум и Магнезиум, 20 шумливи таблети

BIOFAR Калциум и Магнезиум, 20 шумливи таблети
134,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
045912C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Формула со одличен вкус на цитрус, како поддршка на невромускулниот систем и придонес во зајакнување на коските.
Оптималните и избалансирани дози на минерали од органски извори (калциум, магнезиум, цинк) и витамините Д3, Б6 и Ц учествуваат во одржување на здрави коски и нормална мускулна функција.

Кога се препорачува?  

  • За јакнење на коските
  • При зголемен мускулен замор
  • Кога е потребна реминерализација

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Biofar Калциум и Магнезиум е наменет за возрасни. 

Начин на употреба: се раствора 1 шумлива таблета во голема чаша вода и се пие после вечерниот оброк.

Biofar шумливите таблети не содржат шеќер, аспартам и вештачки бои и имаат пријатен освежувачки овошен вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се