BIOFAR Калциум со витамин Д3, 20 шумливи таблети

BIOFAR Калциум со витамин Д3, 20 шумливи таблети
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
023194C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Без оглед дали во време на раст и развој или за време на бременост, одржувањето на здравјето на коските бара доволен внес на калциум и витамин Д3. 

Оптималните и избалансирани дози на калциум од органски извори (со зголемена биорасположивост), витамин Д3 и витамин Ц овозможуваат поддршка во одржувањето на здравјето на коските и забите.

Кога се преопрачува? 
За одржување на здравјето на коските и забите
Во периоди на зголемен ментален напор

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Biofar Калциум и Д3 е наменет за возрасни и деца над 6 годишна возраст.

Начин на употреба: се раствора 1 шумлива таблета во голема чаша вода и се пие после вечерниот оброк.

Biofar шумливите таблети не содржат шеќер, аспартам и вештачки бои и имаат пријатен освежувачки овошен вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се