BIOFAR Витамин Ц со ацерола, 20 шумливи таблети

BIOFAR Витамин Ц со ацерола, 20 шумливи таблети
124,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
023191C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

„Витамин Ц со ацерола 500 мг “ со оптимална доза од природен витамин Ц (ацерола) и биофлавоноиди за енергија и подобро здравје.
Формула со пријатен вкус на цитрус за динамичен ден уште од раните утрински часови.
Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и помага да се намали заморот.

Кога се препорачува?

  • Кај повремен замор
  • За подобрување на имунитетот
  • Во периоди на зголемен ментален напор

Пакување: 20 шумливи таблети

Содржина

Начин на употреба: се раствора 1 шумлива таблета во голема чаша вода и се пие во тек на оброк.

Biofar шумливите таблети не содржат шеќер, аспартам и вештачки бои и имаат пријатен освежувачки овошен вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се