BIONIKA Имуникс, 30 меки гел капсули

BIONIKA Имуникс, 30 меки гел капсули
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020940C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Помага во зајакнување на имунитетот и зголемување на способноста на организмот во борба со бактерии и вируси.

Исто така се употребува при состојби на неадекватна, нередовна и еднолична исхрана (диети, гладување итн), за подобрување на апетитот и при дефицит на витамини и минерали.

Пакување: 30 меки желатински капсули

Содржина

Состав: во својот состав содржи спирулина 100 мг, пивски квасец 10 мг збогатен со селен 20 мкг.

Дозирање: деца од 7 до 14 години, една капсула дневно, а кај деца над 14 години и возрасни 1-3 капсули на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се