BIONIKA СниЗтоп, 30 таблети за џвакање

BIONIKA СниЗтоп, 30 таблети за џвакање
420,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045597C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

СниЗтоп е природен додаток на исхрана кој содржи овомукоиди, специфични протеини од 100% природен извор, добиени од белковини од јајца на потполошка, и цинк, хранлива материја која придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

СниЗтоп Ви помага да се соочите со сезонските влијанија благодарение на клинички тестираната природна формула.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: полнило: сорбитол, микрокристална целулоза, концентрат од јајца на потполошка.
Арома: природна арома-портокал.
Средство против згрутчување: магнезиум стеарат, цинк бисглицинат.
Содржи сорбитол.

Дозирање: 1 до 2 таблети наеднаш, при појава на симптоми. Да се повтори колку што е потребно до 5 пати на ден.
Таблетите треба да се џвакаат полека за да се растворат во устата, по можност не за време на оброците.
Снизтоп е погоден за целото семејство, за возрасни и деца над 6 години. 

Предупредување
Не го пречекорувајте препорачаното дневно дозирање.
Да не се употребува во случај на преосетливост на некоја од состојките.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Производот чувајте го на места недостапни за деца.
Да се чува на суво, на собна температура до 25°C во оригиналното пакување.
При предозирање можна е појава на лаксативни ефекти.
Можно е природно варирање на бојата со текот на време, што не е поврзано со квалитетот на производот.
(Содржи јајца од потполошка.)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се