BOSNALIJEK Парацетамол сируп, 100 мл

BOSNALIJEK Парацетамол сируп, 100 мл
109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013657C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Парацетамол сирупот ги ублажува болките при проникнување на забите, забоболка и болка во грлото. Исто така, ја намалува покачената телесна температура која често е поврзана со настинка и грип, со детските заразни заболувања, како што се сипаници, голема кашлица, мали сипаници и заушки, и за лекување на покачена температура по вакцинирање.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 5 мл сируп содржи: 120 мг парацетамол.

Дозирање и начин на употреба: Парацетамол сирупот е наменет за перорална употреба. За дозирање на сирупот се користи дозирна лажичка со волумен од 5 мл, градуирана на 2,5 мл. Не употребувајте повеќе од 4 дози од лекот во тек на 24 часа.  

Лекот да се употребува во интервал од најмалку 4 часа помеѓу дозите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се