BOSNALIJEK Стоматидин раствор 200 мл

BOSNALIJEK Стоматидин раствор 200 мл
150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
006989C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Лекот се применува во следниве индикации:

  • Лекување на лесни инфекции на орлната шуплина, вклучувајќи инфекции со габички
  • Помош во превенирање и третман на воспаление на непцата (гингивитис)
  • Болно грло
  • Елиминирање на лошиот здив од усната шуплина

Пакување: 200 мл

Содржина

Дозирање:

Возрасни и деца над 6 години - устата се испира или се прави гаргара со 15 мл од расворот, најмалку 30 секунди а потоа обавезно растворот се плука. Се препорачува употреба 2-3 пати на ден, најдобро наутро или навечер, по јадење.

На заболените места во усната шуплина Стоматидин растворот може да се нанесе со памукче натопено во растворот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се