CANPED Гаќи за возрасни S, 10 парчиња

CANPED ADULT PANTS S, 10 pcs peleni za vozrasni
CANPED Гаќи за возрасни S, 10 парчиња
238,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046400C
favorite_border

Опис на производот

Small Погодни за луѓе со големина на половината помеѓу 50 цм – 90 цм 

Гаќите за возрасни се направени во стил на долна облека што се носи лесно, за да се поттикне независноста. Со својата практична употреба, обезбедуваат погодност, особено за пациентите во движење.

  • Имаат индикатор за влажност однадвор за навремена замена
  • Повеќеслојно апсорбирачко јадро кое ја задржува влажноста и мирисот
  • Бариера против протекување
  • Анатомски облик
  • Целата површина на ткаенината е изработена од мек текстил
  • Страничните текстилни слоеви и овозможуваат на кожата да дише
  • Благодарение на својата посебна текстура, не прават бучава
  • Ластиците околу гаќите, целосно го обвиткуваат телото
  • По употреба лесно се отстрануваат со кинење нa зашиените делови од страните
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 10 парчиња

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се