CANPOL EasyStart Анти-колик шише со широко грло (3-6 м) 240 мл

CANPOL EasyStart Анти-колик шише со широко грло (3-6 м) 240 мл
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041039C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Шише со широко грло со силиконска цуцла
  • Наменето за деца од 3-6 месеци
  • BPA free - Не содржи Бисфенол А

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 240 мл

Содржина

Состав: полипропилен, ТРЕ, силикон.

Начин на употреба: Пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути.

По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Начин на одржување: Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски агенси.     

Фрлете при првите знаци на оштетување.

Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка.

Не ја изложувајте цуцлата лажалка на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното.

Препорачливо е да се замени цуцлата лажалка по 2 месеци од употребата.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се