CANPOL Магични лажички чувствителни на топлина (5+ месеци) 2 парчиња

Canpol babies Set of color changing  spoons for feeding, heat control (2 pcs) 9_581 magicni lazicki cuvstvitelni na toplina
CANPOL Магични лажички чувствителни на топлина (5+ месеци) 2 парчиња
160,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029809C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 5 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Содржина

Состав: Полипропилен.

Начин на употреба: Магичните лажички се наменети за деца пред и во текот на никнување на забите. Со помош на овие лажички можете да ја контролирате температурата на храната.

Бојата на лажичката ќе се промени ако температурата на храната достигне околу 40 степени. Колку е бојата на лажичката посветла толку е храната потопла. Мешајте ја храната со лажичката најмалку една минута, а потоа проверете ја бојата на лажичката. Ако бојата на лажичката се променила значи дека храната е премногу топла и треба да ја оставете да се олади.

Начин на одржување: Производот не е погоден за во микробранова печка и машина за миење садови.

Производот е чувствителен на сончева светлина затоа избегнувајте да го ставате директно изложен на сонце.

Предупредување: Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен. Фрлете го производот при првите знаци на оштетување или заменете го со нов.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се