CANPOL Ножички за бебе

CANPOL Ножички за бебе
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022380C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ножички за бебе изработени од нерѓосувачки челик.

Содржина

Состав: нерѓосувачки челик, кополимер, пластика.

Начин на употреба: Поради заоблените врвови овие ножички се практични за употреба. За да ги спречите наглите движења на вашето бебе, неговите нокти сечете ги кога бебето спие.

Начин на одржување: Редовно чистите ги ножичките. Пред секоја употреба дезинфицирајте ги со алкохол.

Производот не треба да се врие и да се стерилизра.

Предупредување: Производот користете го само во присуство на возрасно лице.

Пред секоја употреба прегледајте ги ножичките. Фрлете го производот или заменете со нов при првите знаци на оштетување. Ножичките не се играчка. Кога не ги користите чувајте ги надвор од дофат на детето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се