CANPOL Тропалка и глодалка

CANPOL Тропалка и глодалка
123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022387C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Тропалка и глодалка
  • Наменета за деца над 0+ месеци

Необичните форми и живописните (весели) бои ќе го привлечат вниманието на вашето бебе.

Содржина

Состав: Пластика и термопластична гума

Начин на употреба: се препорачува за бебиња и мали деца над 3 месеци.

Звуците на тропалката се специјално дизајнирани да го потикнат детето на игра и вежбање. Глодалките се дизајнирани да одговараат на големината на детската уста како и на големината на детските рачиња. Изработена e од материјал без остри ивици. Топчињата на самата глодалка ги масираат непцата и го олеснуваат никнувањето на забите.

Начин на одржување: Редовно чистете ја тропалката со влажна крпа или со сунѓер и топла сапуница а потоа темелно исплакнете ја со вода. Не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Предупредување: Пред секоја употреба внимателно прегледајте ја тропалката.

Фрлете ја и заменете со нова при првите знаци на оштетување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се