CHICCO Natural Feeling Сино пластично шише со силиконска цуцла 150 мл

CHICCO Natural Feeling Сино пластично шише со силиконска цуцла 150 мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042082C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Шише кое го поттикнува инстиктивниот начин на цицање кај бебињата.
Зошто ова шише да биде Ваш избор:
• Идеално за новороденчиња – веднаш прифатено од страна на бебињата (96% прифатеност на бебињата при тест направен кај 50 мајки и бебиња на возраст од 0-3 месеци, Италија 2016)
• Револуционерна формула – цуцла под агол создадена за првиот оброк на бебето во идеална позиција како што би било при првото доење
• Идеално за мешано хранење – транзиција од доење на хранење со шише и обратно (потврдено кај 95% од страна на бебињата од кои тестирани 100 мајки и бебиња, 0-6 месеци, Италија 2016)

Пластично шише од 150 мл - наменето за возраст од 0+ месеци со регулиран, слабокапечки проток.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: пластика, силикон 0% BPA

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се