CIEN SUN Спреј за заштита од сонце СПФ 50, 150 мл

CIEN SUN Спреј за заштита од сонце СПФ 50, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051125C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

CIEN SUN Sonnenspray CLASSIC - Спреј за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50

  • Висока заштита за особено чувствителна и неисончана кожа
  • Водоотпорно
  • UVA + UVB заштита
  • Брзо се апсорбира, не остава масни траги на кожата и не остава леплив слој
  • Нега и хидратација со витамин Е 
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува пред изложување на сонце во доволна количина. Доколку се нанесе премногу мала количина заштитата значително се намалува. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. 

Мерки на претпазливост: Да се избегнува интензивното попладневно сонце. Бебињата и малите деца да се заштитат од директните сончеви зраци. Да се употребува заштитна облека и средство за заштита од сонце со висок заштитен фактор (над 25) за бебиња и мали деца. И производите со висок заштитен фактор не нудат целосна заштита од УВ зраците. И покрај употребата на заштита од сонце, сепак не се изложувајте долго време директно на сонце. Секој сончев зрак трајно и штети на кожата.

Да се избегнува контакт со очи. Да се избегнува контакт со облека бидејќи може да останат трајни дамки.

Состав: вода, витамин Е, парфем, глицерин, алкохол, бутан, бензил алкохол,octocrylene, octyldodecanol, c12-15 alkyl benzoate,ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, dibutyl adipate, acrylates/octylacrylamide copolymer, diethylhexyl butamido triazone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ppg-12 dimethicone.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се