CORINE de FARME Baby BIO Organic Органски мицеларен гел за коса и тело 500 мл

CORINE de FARME Baby BIO Organic Органски мицеларен гел за коса и тело 500 мл
428,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046370C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски мицеларен гел за туширање бебиња
  • За коса и тело
  • Со органски листови од маслинка
  • Не содржи мириси
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Хипоалергено
  • Ecocert одобрена формула

Нежно ја чисти чувствителната кожа и деликатната бебешка коса уште од самото раѓање. Неговата формула, збогатена со органски екстракт од листови од маслинка со заштитни својства, ја штити бебешката кожа и спречува нејзино сушење. Косата по миењето е мека.

Не ги иритира очите.

Производот е погоден за чувствителната кожа кај младите и возрасните лица.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, коко-глукозид, натриум кокоамфоацетат, лимонска киселина, ксантан гума, натриум хлорид, натриум лаурил гликоза карбоксилат, лаурил глукозид, натриум бензоат, хидро-лизиран протеин од пченица, карагенан, калиум сорбат, натриум цитрат, екстракт од алое вера*, сорбинска киселина, екстракт од лист од маслинка*.
*состојки од органско производство

  • 97% од вкупните состојки се од од природно потекло.
  • 10% од вкупните состојки се од органско производство.

Да се чува на места недостапни за деца.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се