CORINE de FARME Baby Екстра нежен шампон со цвет од бадем, 500 мл

CORINE de FARME Baby Екстра нежен шампон со цвет од бадем, 500 мл
274,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043110C
favorite_border

Опис на производот

Екстра-нежен шампон за новороденчина, бебиња и возрасни.

  • Со цвет од бадем
  • 100% од природно потекло
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, алкохол и сапун
  • Дерматолошки и педијатриски тестирано
  • Хипоалергенски

Овој екстра-нежен шампон е специјално развиен за нежно чистење на чувствителната коса на бебињата и возрасните. Збогатенa со екстракт од цвет од бадем познат по своите омекнувачки и навлажнувачки својства, оваа формула без сапун го одржува балансот на скалпот. По употреба косата е мазна и свиленкаста.

Лесно се плакне и го олеснува чешлањето. Не ги иритира очите.

Пакување: 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум лауроил саркозинат, децил глукозид, парфем, натриум хлорид, лимонска киселина, ПЕГ-150 пентаеритрил тетрастеарат, натриум бензоат, ПЕГ- 6 каприлик / каприк глицериди, поликватерниум -10, калиум сорбат, екстракт од цвет од бадем, CI 19140, натриум хидроксид, CI 14700.

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата. Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање.

Не содржи: сулфати*, парабени, феноксиетанол, алкохол, сапун, хипоалергено.

Употреба: нанесете од шампонот на дланката и направете сапуница, а потоа измијте ја косата и темелно исплакнете.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Не се употребува на воспалена или оштетена кожа.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се