CORINE de FARME Baby Ултра-богата купка за коса и тело со невен 250 мл

CORINE de FARME Baby Ултра-богата купка за коса и тело со невен 250 мл
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023668C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За нежно чистење на бебешката коса и кожа уште од самото раѓање.

Corine de Farme ја открива формулата за уште побезбедно и сензорно искуство: формула без сулфати и сапун за целосна нега на чувствителната бебешка кожа.

Ултра-богата купка за туширање е совршена за секојдневна нега на бебешката кожа и коса. Збогатена со екстракт од невен, познат по своите својства за смирување и омекнување и агенси за хидратација. По употреба кожата е мека и хидрирана, а косата мазна и свиленкаста.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состојки од природно потекло строго одбрани благодарение на нивните придобивки за кожата. Формула прилагодена на чувствителната бебешка кожа уште од самото раѓање.

Не содржи: сулфати, парабен, феноксиетанол, алкохол, сапун, хипоалергенски.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се