CORINE de FARME Baby Влажни марамчиња за лице и раце, со невен, 10 парчиња

CORINE de FARME Baby Влажни марамчиња за лице и раце, со невен, 10 парчиња
10,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030992C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Влажни марамчиња за освежување и чистење на лице и раце

  • 100% од природно потекло
  • Не содржат парабени, феноксиетанол и алкохол
  • Дерматолошки и педијатриски тестирани
  • Хипоалергенски

Влажните марамчиња од Corine de Farme се наменети за освежување и чистење на лицето и рацете на бебињата. Формулирани со внимателно избрани природни состојки погодни за чувствителната бебешка кожа, овие марамчиња ја оставаат кожата чиста и лесно миризлива.

Пакување: 10 марамчиња

Содржина

Состав: вода, глицерин, полисорбат 20, парфем, лимонска киселина, натриум бензоат, калиум сорбат, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, екстракт од цвет од невен, трополон, сорбинска киселина, натриум хидроксид.

После првото отварање да се користи до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се