CORINE de FARME Disney Cars Шампон за полесно расчешлување на косата 250 мл

CORINE de FARME Disney Cars Шампон за полесно расчешлување на косата 250 мл
156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023682C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Шампон за полесно расчешлување на косата
  • Со арома на праска и кајсија
  • 95% од природно потекло
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Хипоалергенски

Екстра благ шампон за полесно расчешлување на косата е специјално формулиран за нежно чистење на косата на Вашето дете. Неговата формула ја прави косата мека и лесна за чешлање.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, ПЕГ-7 глицерил кокоат, глицерин, ПЕГ-200 хидрогенизиран глицерил палмат, парфем, натриум бензоат, лимонска киселина, поликватерниум-10, калиум сорбат пантенол, натриум хидроксид.

Не содржи: парабен, феноксиетанол, бои и фталати. 

Употреба: нанесете од шампонот на влажна коса и исплакнете темелно. Не ги иритира очите.

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со чиста вода.

После првото отварање да се користи до 12 месеци

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се