CORINE de FARME Мицеларна вода за лице со екстракт од божур, 500 мл

CORINE de farme PURITY MICELLAR WATER 3 in 1, 500ml micelarna voda
CORINE de FARME Мицеларна вода за лице со екстракт од божур, 500 мл
285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030054C
favorite_border

Опис на производот

Corine De Farme Micellar Water 3 во 1 Мицеларна вода за чистење лице со екстракт од божур.

 • За сите типови на кожа, дури и чувствителна
 • Со 97% природно потекло
 • Хипоалергенски
 • Дерматолошки тестирано
 • Ја отстранува шминката
 • Ја хидрира и смирува кожата

Мицеларната вода за чистење е составена од мицели, што ефикасно ја отстрануваат шминката и ги чистат лицето, очите и усните. Благодарение на нежната формула збогатена со екстракт од цвет од божур, мицеларната вода ја освежува сувата и чувствителна кожа. Вашата кожа е мека, свежа и хидрирана.

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: вода, полоксамер 184, глицерин, натриум бензоат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, калиум сорбат, лимонска киселина, динатриум едта, парфем, екстракт од цвет од божур, натриум хидроксид.

Употреба: нанесете со памучна вата на лицето и очите. Се употребува и наутро за освежување. Не се плакне. Погодно за лица со контактни леќи.

Мерки на претпазливост: Не се употребува на воспалена или оштетена кожа. Оваа природна формула еволуира со текот на времето (се појавуваат честички, се менуваат боите). Тоа не влијае на нејзината ефикасност и безбедност.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

CORINE de FARME Micellar Water 3 in 1 Ujë micellar për pastrimin e fytyrës me ekstrakt lule bozhure.

 • Për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe të ndjeshme
 • 97% origjinë natyrale
 • Hipoalergjike
 • Testuar nën kontroll dermatologjik
 • Heq makijazhin
 • Hidraton dhe qetëson lëkurën

Uji pastrues micellar përbëhet nga micelat, të cilat heqin në mënyrë efektive makijazhin dhe pastrojnë fytyrën, sytë dhe buzët. Falë formulës së butë të pasuruar me ekstrakt lule bozhure, uji micellar freskon lëkurën e thatë dhe të ndjeshme. Lëkura juaj është e butë, e freskët dhe e hidratuar.

Përdorimi: aplikojeni me tampon pambuku në fytyrë dhe sy. Përdoret edhe në mëngjes për freskim. Mos e shpëlani. I përshtatshëm për personat me lente kontakti.

Masat paraprake: Të mos përdoret në lëkurë të përflakur ose të dëmtuar.

Kjo formulë natyrore evoluon me kalimin e kohës (shfaqen grimca, ndryshojnë ngjyrat). Nuk ndikon në efikasitetin dhe sigurinë e tij.

Përbërësit: ujë, poloxamer 184, glicerinë, benzoat natriumi, vaj ricini i hidrogjenizuar PEG-40, sorbat kaliumi, acid citrik, disodium edta, parfum, ekstrakt lule bozhure, hidroksid natriumi. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 12 muaj.

Paketimi: 500 ml.