CURAPROX Детска паста за заби со вкус на лубеница 1450 ppm (6+ години) 60 мл

CURAPROX Детска паста за заби со вкус на лубеница 1450 ppm (6+ години) 60 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051837C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Детска паста за заби Curaprox kids со освежителен и сладок вкус на лубеница.

Освежителниот вкус на лубеница четкањето го прави позабавно. Но сепак оваа паста за заби нуди многу повеќе од тоа. Содржи 1450 ppm натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес и соодветна е за деца од 6 годишна возраст.

Свежиот вкус и арома ќе им биде омилен и на најпрeбирливите дечиња. Освен што штити од кариес и ги зајакнува забите и непцата, на децата им е загарантирана здравата и убава насмевка.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS) , триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки. 

  • Натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот 
  • Ензими кои ја поттикнуваат природната одбраnбена функција на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста 
  • Ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.

Пакување: 60 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се