CURAPROX Детска паста за заби со вкус на ментол 1450 ppm (6+ години) 60 мл

CURAPROX Детска паста за заби со вкус на ментол 1450 ppm (6+ години) 60 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051838C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Детска паста за заби Curaprox Kids со освежителен и сладок вкус на ментол.

Освежителниот вкус на ментол четкањето го прави позабавно. Но сепак оваа паста за заби нуди многу повеќе од тоа. Содржи 1450 p.p.m. натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес и соодветна е за деца од 6 годишна возраст.

Свежиот вкус и арома ќе им биде омилен и на најприбирливите дечиња. Освен што штити од кариес и ги зајакнува забите и непцата, на децата им е загарантирана здравата и убава насмевка.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS), триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки. 

  • Натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот
  • Ензими кои ја поттикнуваат природната одбранбена функција на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста
  • Ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.

Пакување: 60 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се