DAIPERS Sensitive Пелени за бебиња бр. 4 (8-13 кг) 50 пелени

DAIPERS Sensitive Пелени за бебиња бр. 4 (8-13 кг) 50 пелени
485,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050891C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Daipers – Пелени за бебиња

  • Пелени со напредна технологија „инстакор“ за дополнителна брза апсорпција на влагата. Ултра тенки, со странични манжетни против истекување и еластичен систем за затворање и за одлично вклопување
  • Засилено јадро што ја задржува влагата внатре. Со мек, супер апсорбирачки горен слој. Анатомска форма. Без латекс. Меки, еластични и со странични бариери
  • Неверојатно растегливи, со еластични странични ленти. Дерматолошки тестирани под надзор на педијатар на меѓународен институт за дерматологија, во Германија
  • Спакувани во 100% амбалажа што може да се рециклира

Пакување: 50 пелени

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се